Vitajte!


Ahojte všetci, vítam Vás na mojom nedávno založenom blogu, ktorý, ako ste si už mohli všimnúť, je venovaný prekladom a to najmä drám. Prekladať som začala v apríli tohto roku a veľmi ma to chytilo. Sledujem ázijské drámy a to vo väčšine prípadov kórejské, ktorých som doposiaľ videla veľké množstvo, ale nemám žiaden problém pozrieť si aj čínsku alebo taiwanskú drámu. Tých som videla pomenej, ale aj medzi nimi sa nájdu moje obľúbené. Japonské ani thajské nesledujem, ale netvrdím, že sa to časom nemôže zmeniť. 

Čo sa týka samotného prekladu, tak zatiaľ som toho veľa nepreložila, ale mám veľkú chuť si tú zbierku trošku rozšíriť. Preto som vytvorila rubriky, kde si už teraz môžete pozrieť, čo som preložila, čo prekladám a čo mám v pláne prekladať (neskôr doplním). Veľmi užitočnou sekciou pre mňa bude určite ''Návrhy na preklad'', pretože si rada prečítam, o čo máte záujem a ak ten záujem bude obojstranný, preklad môže byť na svete. Samozrejme, nemôžem Vám sľúbiť nejaký projekt, ktorý by ma neoslovil, ale ak by oň bol veľký záujem, myslím, že by som dokázala urobiť výnimku. To však bude záležať aj od toho, v akom stave bude môj preklad a ako na tom budem časovo. Rozhodne sa nepovažujem sa za žiadneho profíka, ale prekladám pre radosť seba a iných. Svoje preklady sa snažím vždy poriadne kontrolovať, ale určite sa môže stať, že na nejakú tú menšiu chybičku narazíte.

Inšpiráciou pre vytvorenie blogu boli blogy ostatných prekladateliek - odkazy na ne nájdete v sidebare pod názvom ''Prekladatelia''. Každý z nich je krásny svojím spôsobom a veľmi ma zaujala sekcia Stav prekladu. A tak som si povedala, že aj ja si jeden taký blog založím, aby ste boli vždy aktuálne informovaní o preklade. Momentálne som mala od prekladu menšiu pauzu, ale posledné dni už idem na plnú paru. Verím, že sa Vám môj blog bude páčiť a nazriete doň opäť. ;)

PS: Veľmi sa ospravedlňujem, že je homepage samý chaos ale stále som neprišla na to, ako zabrániť tomu, aby sa určité príspevky na homepagei nezobrazovali a tak je to tu všetko pokope. Dúfam, že Vás to od môjho blogu neodradí. Blog je stále v priebehu úprav, takže sa vopred ospravedlňujem za akékoľvek chyby, na ktoré natrafíte. Ďakujem za pochopenie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

© Agata | Používa službu blogger. | Freepik FlatIcon