Local Hero - SERIÁL HOTOVÝ


Tak! A máme hotovo. Doklepla som posledné štyri časti a chcem sa vám všetkým poďakovať za všetky vaše povzbudzujúce správy. Odpusťte mi však, že nebudem seriál nejako zvlášť komentovať, lebo mne jednoducho písanie tých veľkých hodnotení akosi nejde. Neviem, možno je to skôr tým, že som na to len príliš lenivá. :D Ale predsa len v celom článku nájdete menšie zhodnotenie. Ale pozor na spoilery. ;) Nemám teraz dosť veľa času, preto ten voľný čas radšej čo najviac venujem prekladu. Ten ma za to nesmierne baví. Tak všetkým priaznivcom nášho Miestneho Hrdinu prajem príjemné sledovanie finálnych štyroch častí. Užite si ich a ak článok rozkliknete, čosi vám ešte prezradím ;)
Tak myslím, že si tento seriál zaslúži aspoň zopár slov, preto krátke zhodnotenie. Dráma sa mi páčila, ako temer všetky od OCN. Ako aj seriál mal u mňa premiéru, tak i väčšia časť jeho obsadenia. Až na Jung Man Shika, ktorého som videla v Man to Man, som nikoho z hlavných postáv ešte hrať nevidela. A som za túto drámu veľmi rada, pretože vďaka nej som spoznala aj nových hercov, ako napríklad Yoon Tae Younga, ktorý stvárňoval Yoon Sang Mina. Tak o ňom som doteraz nikdy nič nepočula, ale musím povedať, že som sa zamilovala. :D Ten herec to hral perfektne. Presvedčivý herec a navyše s takou charizmou. No čo viac si priať? Trochu mi pripomenul Cha Seung Wona, ktorého mám, mimochodom, tiež veľmi rada. Ja som už od začiatku mala pocit, proste niečo mi vravelo, že ten Yoon Sang Min nebude až taký zlý. A prišlo na moje slová, síce neskoro, ale prišlo. I keď hral zloducha veľmi presvedčivo, ja som v ňom stále chcela vidieť toho dobrého. :D Mne sa na drámach páči práve to, že tam človek nikdy nevie, čo sa z koho vykľuje. Spočiatku som bola v tom, že Yoon Sang Min bude ten dobrý a Jung Soo Hyuk ten zlý. Potom tam zas bol záblesk, keď som si zas myslela opak, no a nakoniec to vypálilo tak, že obaja v sebe mali čosi dobré, ale trest ich neminul. Jediné, čo mi stále vŕtalo v hlave bolo, prečo ten asistent vlastne zabil Jung Soo Hyuka. A pritom som si ešte spomenula na čosi, čo mi utkvelo v pamäti, a to smrť šéfa Hwanga. bože to bol tak zlatý dedko, neskutočne mi to prišlo ľúto, ale takisto aj smrť Seo Joon Seoka a musím priznať, že aj riaditeľa Yongmoon. Jeho som neznášala, hlavne vtedy, keď topil vyšetrovateľa Ima, ale aj jeho smrť ma napokon dostala. 

Yoon Sang Min sa mi ku koncu nesmierne páčil. Aj keď narobil veľa zlého, bolo mu to úprimne ľúto. I keď sa musím priznať,  že až do samého konca som čakala, že sa na tej tlačovke niečo udeje. Lebo ako poznáme drámy a najmä tie OCN, tak tam nikdy neviete. A to sa mi páči. Ale napokon všetko dopadlo tak, ako malo a ja som bola spokojná. Aj ten Yoon Sang Minov verný pes, šéf KJ Industries, a jeho chlapci, tí boli tiež ku koncu super. 

Potom tam bol  Park Shi Hoo. K nemu len toľko - už chápem ainny a Sayuri. ;D Yuri, naša Yuri, tú som mala vždy rada ako členku SNSD, ale myslím, že sa nemusí hanbiť ani za svoj herecký výkon. Vyšetrovateľ Im, tiež pre mňa nový herec a tiež podal veľmi dobrý výkon. No a posledné slová patria Lee Soo Hyukovi. Tak ten bol zas neskutočne zlatý a ten jeho hlas... No vyzerá to na herca, ktorý sa vie akejkoľvek úlohy zhostiť na jednotku. A s tou Yuri boli veľmi zlatí.

I keď táto dráma nebola z tých, pri ktorých by som si na záver povedala ''Nie, nekonči ešte!'', tak sa mi aj táto dráma zanechala v srdci krásnu stopu a ja na ňu budem v dobrom spomínať. Čo na túto drámu vravíte vy?

——————

Takže, Hrdina nám ''dohrdinoval'' a myslím, že teraz by ho mohol vystriedať nejaký ten klon. Áno, hádate správne. Pripravujem nový seriál, a to konkrétne Duel. Aj tu je pre mňa obsadenie neznáme, tak uvidíme, čo seriál dá. Ja osobne sa naňho teším. Ďalšia OCN-ka. Verím, že nesklame. Ak sa pýtate kedy, tak sama ešte neviem. Uvažovala som všelijako. Totižto teraz by som rada pohla s Temptation aspoň po desiaty diel. Ale, žiaľ, nič nemôžem zaručiť. Sedmička Temptation sa práve prekladá. Ale chcem vopred upozorniť na to, že Duel bude asi priorita. Uvidím, ako dlho mi preklad potrvá, lebo ako som už minule spomínala, tak sa chystám na romcom Rich Man Poor Woman, ale jej premiéru ja vidím až na máj-jún, ktovie, možno aj neskôr. Takže sa asi nemusím báť, že by som ho dovtedy nestihla. ;) Tak čo hovoríte na môj výber? 

3 komentáre:

 1. Gratulujem k doprekladaniu! Mne sa ten seriál dosť páčil, pretože ako píšeš - Park Shi Hoo a tá rola mu proste desne sadla. Taký sa mi páčil asi najviac. Inak súhlasím s celkovým názorom na doramu. Mne sa ako páčila, rada som ju pozerala ale druhýkrát ju asi neskuknem :D

  Ohoh, Duel? O tom som ešte nepočula. (Práve som to hľadala na Aki a hraje tam Seo Eun Soo, ktorá hrá aj v My Golden life, takže sa na to určite kuknem!) Inak klony vyzerajú desne zaujímavo. Mne sa tá tématika začala páčiť odkedy prekladám Robota.
  Romcom? Romcom... to čo je? Akože... remake? Keď áno, tak sa na to mrte teším a určite si to pozriem s tvojimi titulkami. Tá dorama v japonskej verzii sa mi veľmi páčila (ak to bude remake, tak to bude asi kórejské, že?) :D tak som zvedavá, aká bude táto.
  Good luck! ^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. :) Áno, bola to dobrá dráma, nič prevratné, ale určite dobrá. ;)

   ———————

   Na Duel sa veľmi teším a po včerajšom zhliadnutí prvej časti musím povedať, že som rada, že sa do toho púšťam, lebo prvá časť ma veľmi zaujala. ;)

   Romcom je vlastne skratka pre romantickú komédiu. :) Ja sa na to veľmi teším. Japonskú verziu som nevidela, pretože japonské drámy nesledujem, ale teším sa na to kvôli hlavným hercom. :) Budem veľmi rada, ak si to pozrieš s mojimi titulkami. ;) Každý deň sledujem nejaké nové info, ale zatiaľ nič. Ešte sa ani nevie, ktorá stanica to bude vysielať, takže fakt to vidím asi až na jún, čo mi aj úprimne celkom vyhovuje. :)

   Odstrániť
  2. Je to také dobré? Tak to si potom rozhodne skuknem, obsah znie zaujímavo, takže som zvedavá :D

   Jaj :D To mi nedoplo, že takto skratky :D Ja som japonsku videla, lebo v nej hral jeden z mojich obľúbených japonských hercov, tak som zvedavá, aká bude kórejská verzia. Rozhodne si to skuknem s tvojimi titlami^^

   Odstrániť

© Agata | Používa službu blogger. | Freepik FlatIcon