DUEL - Finito! + INFO článok

Takže, Duel je úspešne za mnou a vy sa môžete tešiť na ďalšie preklady. Krátko k Duelu... Bola to skvelá doramka, ktorej sledovanie, ako aj preklad, som si náramne užila. Doposiaľ je to u mňa najrýchlejšie preložená dráma. Hlavný hrdina u mňa fakt zabodoval. Diel čo diel som mu verila obe jeho postavy. Dokázal to zahrať tak, že som skoro uverila, že to hrajú dvaja rozdielni herci. Bol skvelý. Vyhnem sa dlhým litániám... Pre mňa sa týmto táto dráma radí medzi moje obľúbené. Bude mi chýbať. Tak tí, čo čakáte na posledný diel, užite si ho a tým, ktorí Duel nevideli, ho vrelo odporúčam. Týmto sa s Duelom lúčim.

Ale prejdime ďalej. Chcem vás opäť trošku poinformovať o mojich plánoch. Jar sa nám nezadržateľne blíži (preto aj tie tématické obrázky) a ja sa na ňu nesmierne teším. Teraz poteším priaznivcov Temptation, ak ešte nejakí sú. :D Teraz sa plánujem naplno venovať len prekladu Temptation. Chcem ju už konečne dokopať, lebo viem, že sa to riadne vlečie. Ale určite ju dokončím. Uvidíme, ako dlho mi potrvá zvyšok častí. Ale chcem vás upozorniť, že ku Temptation si nič iné neberiem. Vyzerá to tak, že až do začatia Rich mana. Dovtedy by mala byť Temptation určite hotová. A keď už sme pri tom, tak môj máj sa bude niesť v romantickom duchu. Ale veď kedy inokedy, ak nie v máji, no nie? Presnejšíe, v znamení ''romcom'', keďže som sa rozhodla pre ďalšiu novinku. Okrem Rich mana si beriem aj Handsome guya. :D Tí sú len moji! :DDD Ale nie, ide o drámu Handsome guy a Jung Eum, v hlavných úlohách s Namgoong Minom, ktorého mám veľmi rada a Hwang Jung Eum. Veľmi ma táto dvojka potešila, tak som si povedala: ''Prečo nie?'' Fúú, ale obe drámy mi začínajú v máji. To ale nič nemení na tom, že bohatý dostane pred pekným prednosť. :DDD
Nie, teraz vážne, Rich mana pôjdem online (budem sa veľmi snažiť) a za ním v tesnom závese pôjde Handsome guy. Na obe drámy sa veľmi teším. Tak dúfam, že aj vy sa aspoň na jednu z nich pozriete a ja si aspoň trošku oddýchnem od akčných krimi. Nateraz sa s vami lúčim a keby ktokoľvek niečo potreboval, vie, kde ma nájde. ;)

6 komentárov:

 1. Tak, vyjadrím sa tu.

  -SPOILERY-

  Duel bol pecková dorama! Normálne som nečakala, ako ma to chytí ale chytilo a myslím, že práve vďaka tebe a titulkám. Moc veľa dorám po slovensky/česky nesledujem iba výnimočne a som rada, že som tutok tu výnimku spravila, pretože som si ten seriál tak užila práve vďaka tebe. Po anglicky by to nebolo úplne ono.
  Najviac sa mi páčila posledná časť. Aj keď ma mrzí, že Hoon nemal svoj happy ending. podľa mňa si ho zaslúžil. A ten jeho vražedný úsmev v tej nemocnici so skalpelom som úplne hltala, dokonca som si z toho spravila aj screenshot :D Páčilo sa mi, ako sa Jang aj ostatné postavy vyvíjali, príbeh bol úplne boží, originálny a zaujímavý. Koniec ma nesmierne dojal, ako boli všetci štyria v tej nemocnici a zdravili Hoona, bolo to od nich veľmi pekné.
  Túto doramu si budem ešte dlho pamätať a možno dám niekedy aj rewatch.

  P.S k Duelu: v 16 som si všimla, že ti 2x vypadlo písmenko :D Raz pri slove pripravená (čo sa tam bavili o tých klonoch a že ide dráždiť hada bosou nohou) a druhýkrát keď jej dal tie fotky a ona že zničí Sanyoung a on že "uvidíme" tak ti tam tuším vypadlo i :D
  Iné som si nevšimla, takže parádne titulky, moc ďakujem za preklad a klobúk dole, že si to dokončila a dala si to ako pani v krátkom čase hoc to bolo desne náročné!

  K novým plánom. Bohatého muža, ktorý má prednosť :D rozhodne budem kukať zase s tvojimi titlami. Temptation som bohužiaľ nesledovala, možno raz skuknem, len teraz mám už rozkukaných dosť veľa na podiel môjho malého množstva voľného času.

  Prepáč za dlhý koment, niekedy sa proste musím rozpísať :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Práveže som ti vďačná za takýto komentár i za upozornenie na chyby. Vždy sa snažím všetko poriadne prekontrolovať, ale nejaká tá chybička sa sem-tam vloudí. :D Ja síce som dosť ukecaná, ale proste som na príliš dlhé hodnotenia lenivá. Mne sa seriál buď páči, alebo nepáči. Koniec bol fakt smutný, ja som si Hoona, ako mu ty vravíš, hrozne obľúbila. Presne, ako vravíš, keď sa usmial, tak to už som sa len rozplývala, aj Joon bol super, ale o trošičku viac sa mi páčil Hoon. Ten jeho look a tak celkovo. Ale jeho koniec sa dal predpokladať... Keď spomínaš veliteľa Janga, tak vlastne, trošku mi vŕta v hlave, že sme sa nedozvedeli, prečo ten, čo zabil jeho ženu, chcel vidieť Choi Jo Hye. Viem, že to asi nebolo pre dej podstatné, ale ja som myslela, že sa to nejako objasní. Aj keď jej vtedy on hovoril niečo v zmysle, že kvôli nej jeho žena umrela a aj teraz v predposlednom dieli tuším, že čo všetko mu spravila ona. No neviem, pre mňa nad tým visí taký menší otáznik.

   Ďakujem ti pekne za pochvalu titulkov. Preklad fakt nebol vôbec náročný, takže aj preto tá rýchlosť. ;) Potešilo ma, že si sledovala. :)))

   No Temptation som už zase rozbehla, ale asi rozmýšľam, že budem pridávať po dvoch častiach. Všimla som si, že si skončila Golden Life, lebo ťa to akosi prestalo baviť. No ja ak mám pravdu povedať, tak mňa Temptation baví, len už ma akosi prešla chuť prekladať to. Preto sa toho chcem čo najrýchlejšie zbaviť. Ale dráma je inak v pohode.

   Na novinky sa ja osobne veľmi teším. A opäť ma veľmi poteší, ak sa k mojim titulkom vrátiš. Ďakujem ti ešte raz. ;)

   Odstrániť
 2. Jo, tie chybičky poznám, ja tiež svoje title kontrolujem aj 4x ale niečo proste prehliadnem, to sa stáva.
  Jo, mne sa tiež Hoon páčil viac ako Joon, ale ako píšeš, ten koniec sa dal predpokladať, hoc bol smutný :(
  Presne! Aj ja som nad tým uvažovala a čakala, že to aspoň spomenú ale nič. CHcela som aspoň vedieť, prečo sa to tak dialo ale túto odpoved nám nedali.

  Nie je vôbec začo :) Ono to fakt vidno, ked človeka preklad baví, tak aj tie titulky vyzerajú lepšie aj rýchlosť je iná.

  No ono Golden life som začala prekladať kvôli Park Shi Hoovi, ktorého mám rada a zo začiatku tá dorama bola pecková ale potom ma nejako nudila. Možno keby mala 20 dielov tak by som tu nudu prekusla, ale 50 som si povedala, že fakt nedám. A preto som sa rozhodla už asi nikdy nebrať ongoingy, lebo v nich neviem, čo čakať :D
  Ono niekedy sa to určite stáva, ale je od teba super, že si sa rozhodla to aj tak doprekladať :) Ale už ti tam veľa neostáva :) Budem držať palce^^

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Duel je jednoducho L.O.V.E
  Som rada, že si ho preložila a priznávam, ani som nevedela, že ho prekladáš???? Ako je to možnééééé nepridávaš to na Aki, alebo čo?
  Dlho som nebola na Aki ani na tvojom blogu, takže nič neviem :D
  Yang Se Jong je jednoducho môj miláááášik

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Duel bol mega ;) No na aki odteraz pridávam len prvú časť drámy a zvyšok už len u mňa na blogu. Uvidím, možno to ešte prehodnotím. :)

   Odstrániť
  2. Vieš čo...ja som jednoduchý človek ja pridávam normálne na Aki, ako súbor a do "odkazy" dám môj blog a väčšinou ľudia prídu poďakovať, a aj keby neprišli, preklad by som nezanechala :) Ešte raz ďakujem za preklad! Aj som si povedala "Ak niekto túto bombu nepreloží, preložím ju sama", takže som fest rada, že si to preložila!

   Odstrániť

© Agata | Používa službu blogger. | Freepik FlatIcon